צלילה עם דולפינים

חוויה של פעם בחיים

כל מי שמגיע לאילת ורוצה ליהנות מחוויה ייחודית, חד פעמית, יכול לבוא לריף הדולפינים בעיר ולצאת לצלילה מיוחדת עם דולפינים. מדובר בחוויה ייחודית ושונה שאי אפשר למצוא בשום מקום אחר. 

הרעיון של צלילה עם דולפינים, כפי שאנחנו יכולים להבין, שזה פשוט לצאת אל המים, לרדת אל המעמקים ולשחות שם עם דולפינים בדיוק כמו שאפשר לראות לא פעם בסרטי טבעי שונים. החוויה פתוחה בפני כל ילד מעל גיל 8, כאשר עד גיל 15 יש צורך בליווי מבוגר, ואין שום צורך בניסיון  קודם בצלילה או בשחייה.

במסגרת הצלילה, יכולים להתבונן מקרוב בדולפינים, ללמוד על ההתנהלות שלהם, ובכלל באופן כללי, לחוות חוויה ייחודית ושונה. צריך לומר, כל מי שמגיע לריף מקבל ציוד צלילה במקום וכן הסברים מפורטים כיצד יש לנהוג עם הדולפינים, איך יש לנהוג מתחת למים, ומה בדיוק צריך לעשות במצבים מסוימים. מן הסתם, כל החוויה מלווה במדריכי צלילה מנוסים שיש להם ידע רב לא רק בצלילה עצמה אלא גם בעבודה עם דולפינים.

לעשות את זה קבוע

מי שרוצה, יכול תמיד להירשם אל קורס צלילה באילת או קורס צלילה בתל אביב, ובעזרת הידע שהוא רוכש בקורס והכלים השונים שעומדים לרשותו, לצאת לצלול באתרי צלילה שונים, בארץ ובעולם, ולפגוש שם לא מעט דולפינים וכן חיות ימיות אחרות שאפשר לצלול איתן ולצידן. הדבר כמובן תלוי בהנחה שלא מדובר בחיות טורפות או חיות מסוכנות לאדם. 

מדי פעם אנחנו שומעים בחדשות על דולפינים שנראים בחופי ישראל, מדובר על חיה שאיננה מסוכנת לאדם, בהנחה כמובן שמתנהגים ומתנהלים איתה בצורה טובה ונעימה. 

לכן גם חשוב במהלך קורס צלילה ובאופן כללי, ללמוד עם אילו חיות ימיות אפשר לצלול, כיצד יש להתנהג עם חיות שונות, איך אמורים להרגיש בקרבתן ומה יש לעשות עם פוגשים חיה כזו או אחרת מתחת למים. 

אין ספק שצלילה עם דולפינים בריף באילת, זו דרך טובה ללמוד כיצד להתנהג איתם, בין אם רוצים לעבור קורס צלילה ובין אם לאו.